Крим - SWIFT

Світові банки не проводять фінансові операції, пов’язані з Кримом.

Західні банки відмовляють у проведенні валютних платежів громадянам, зареєстрованим в анексованому Криму, повідомляє ПравдаUA з посиланням на представника однієї з платіжних систем.

“Якщо банк бачить в системі SWIFT, що людина, яка відправила платіж, зареєстрована в Криму, він його не проводить. Причому неважливо, через кримський банк відправлений платіж чи, наприклад, через один з банків Москви”, – наголошується в публікації.

Як зазначає видання, це підтверджує співробітник іншої російської платіжної системи: “Якщо в паспорті вказано Крим, іноземні банки валютний платіж не пропустять”. Те саме, з його слів, стосується і платежів підприємств, зареєстрованих у Криму, додає він.

“Така проблема є”, – визнає співробітник Центробанку РФ, додаючи, що російський регулятор має дуже обмежений вплив на банки в іншій юрисдикції.

Зокрема, Deutsche Bank при відмові в проведенні платежу посилається на внутрішню інструкцію, згідно з якою банк такі платежі проводити не повинен, розповідає співрозмовник видання. Представник Deutsche Bank коментувати це не став, пославшись на клієнтську інформацію.

“Все залежить від багатьох деталей, наприклад, від громадянства відправника платежу, підстави платежу та його виду, а також від отримувача коштів, суми переказу”, – говорить директор департаменту міжнародного бізнесу та фінансових інститутів Бінбанку Юрій Амвросієв.

В цілому ж іноземні банки-кореспонденти можуть як відмовити в переказі валюти, так і заблокувати його, якщо одержувач або відправник переказу має реєстрацію в Криму, продовжує він, зауважуючи, що “особливо це стосується переказів у доларах”.

Нагадаємо, після анексії Криму на півострові припинили роботу всі українські банки, а більшість російських банків не стали працювати через побоювання санкцій. В українських банках у кримчан залишилися вклади, які вони забрати з них так і не змогли – виплати здійснював спеціально створений для цих цілей Фонд захисту вкладників.

Крім того, в Криму не працюють Visa і Mastercard, а також різні міжнародні електронні системи.

Нагадаємо, ще у вересні Європарламент прийняв резолюцію із закликом розглянути можливість виключити Росію з системи SWIFT в рамках нового раунду санкцій.

Крім того, група американських сенаторів-республіканців звернулася в мінфін США з листом, в якому закликає сприяти відключенню від системи SWIFT російських банків, які включені в санкційні списки.

У самій же системі SWIFT заявили, що там не будуть в односторонньому порядку відключати Росію від своїх сервісів. Також там додали, що воліють зберігати нейтралітет і надавати свої послуги по всьому світу.

Зі слів аналітиків, у разі реалізації подібних санкцій Росія може втратити 5-8% ВВП за підсумками поточного року. У свою чергу, банкіри вважають, що економічні збитки понесуть і інші країни.

Акціями SWIFT володіють близько 3,5 тис. фінансових організацій з усього світу, а безпосередній контроль за діяльністю компанії здійснюють центральні банки Бельгії, Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Голландії, Великобританії, США, Швейцарії, Швеції, а також центральний банк Євросоюзу.

Джерело: ПРАВДА УКРАЇНИ

ваш коментар: