Харківський суд на першому засіданні у справі «рюкзаків Авакова» затвердив угоду, яку уклав зі слідством єдиний підозрюваний, який залишився у цій справі, представник фірми-переможця тендеру на постачання наплічників для Нацгвардії Володимир Литвин.

Як повідомляє кореспондентка Радіо Свобода із зали суду, ця угода передбачає визнання його винуватим за частиною 4 статті 190 Кримінального кодексу України та частиною 4 статті 358 ККУ, призначення покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з іспитовим терміном 2 роки. Також Литвин узяв на себе зобов’язання відшкодувати збитки 4 мільйони 845 тисяч гривень.

Рішення набуває чинності після закінчення апеляційного терміну 30 днів.

12 липня стало відомо, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила провадження у так званій «справі рюкзаків» щодо двох фігурантів – сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова й екс-заступника міністра Сергія Чеботаря через відсутність «прямих достатніх доказів», що ці особи «були обізнані з планом поставки саме неякісних рюкзаків». Згідно з постановою, всю провину на себе взяв Володимир Литвин – представник фірми-переможця тендеру на постачання рюкзаків. Прокурори з цим погодились.

У Національному антикорупційному бюро України, детективи якого проводили досудове розслідування у цій справі, вважають це рішення САП непослідовним, а Авакова-молодшого і Чеботаря – ключовими підозрюваними у провадженні.

13 липня бюро скерувало до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури скаргу на постанову прокурора Василя Кричуна про закриття кримінального провадження у «справі рюкзаків» щодо цих осіб.

Читайте також: Центр протидії корупції: суд відмовив в оскарженні «справи рюкзаків»

За даними НАБУ, Аваков-молодший і Чеботар особи були причетні до закупівлі коштом Міністерства внутрішніх справ рюкзаків за ціною, суттєво вищою від середньоринкової.

Олександр Аваков назвав цю справу політичною. Так само й Міністерство внутрішніх справ України, до якого Олександр Аваков формально не має стосунку, назвало «політичними, а не юридично обґрунтованими» дії НАБУ, а міністр Арсен Аваков заявив, що його син не причетний до розтрати бюджетних коштів.

На початку 2016 року журналісти програми «Схеми» знайшли і проаналізували відеозаписи, схожі на зйомки прихованою камерою в кабінеті на той час заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря, який до травня 2015 року відповідав у міністерстві за державні закупівлі. На відео зафіксований діалог про закупівлю рюкзаків між нібито сином міністра Авакова Олександром та особою, схожою на Сергія Чеботаря, на той час заступника Арсена Авакова, в якому вони домовляються про отримання сином міністра бюджетного підряду в обхід законної процедури тендеру.

ваш коментар: